Jak zorganizovat videohovor s babičkou nebo dědou za 1 minutu?

„Babi, ten videohovor zmákneš, to je přes WebMeeting“. No, i když je WebMeeting snadné ovládat, možná přeci jen nezačínejte komunikaci tímhle stylem. Vezměme to postupně.

Co je nejčastější překážkou, abyste absolvovali videohovor s babičkou nebo dědou, když za nimi nemůžete zajet? Ano, přesvědčit je, to je to první. A hned poté následují technické komplikace. Otázky typu: „Musím si něco instalovat? Nevím, kde přesně kliknout? Jak, že se to jmenuje? Já Tě nevidím? Kde je ta ikonka?“, se sypou z úst bez rozmyslu a vy jen tužíte nervy a trpělivě (někdy i méně trpělivě) se snažíte vysvětlit jednoduchost celého systému.

Tak jestli jste něco podobného ještě nezažili, dost možná máte prarodiče technicky zdatné, ale patříte k absolutní menšině, gratulujeme. Pro nás ostatní je nejdůležitější, aby platforma na komunikaci byla co nejdostupnější. Co všechno by měla splňovat?

  • Jednoduchost – názorné ovládání bez zbytečných mezikroků.
  • Nic neinstalovat – ideálně jen kliknout na odkaz bez nutnosti se někam přihlašovat, pamatovat si hesla a přístupy ke staženým aplikacím.
  • Snadné ovládání – jasné a přehledné uspořádání ovládacích prvků i designu.
  • Dostupnost – jak technická, tak uživatelská.
  • Dostatečně velké a jasné ikony.

WebMeeting se dá snadno použít i pro videohovor s vašimi prarodiči a drží se všech zmíněných bodů. Potřebujete jen internetové připojení a jakékoliv zařízení (PC, notebook, telefon nebo tablet), sluchátka s mikrofonem, případně webkameru. Samozřejmě e-mail, na který vám přijde odkaz. Přes ten se jedním kliknutím dostanete do místnosti.

Jak na to?

1) Přihlášení do administrace virtuální místnosti.

Kdo by zapomněl, jak se přihlásit do administračního systému, minutový návod vám to osvěží. Pokud s WebMeetingem ještě nemáte zkušenost, přihlaste se zdarma na Webmeeting PRO po dobu 25 dní.

2)Vyberte možnost Kavárna z levého sloupce nabídky.

3)Zkopírujte adresu vaší kavárny do e-mailu a odešlete tomu, s kým se chcete setkat. Adresa může být například kavarna.webmeeting.cz/jmenoaprijmeni.

4)Moderátor jste vy a to znamená, že máte i víc pravomocí při ovládání Kavárny. Odkaz na roli moderátora najdete v administraci hned za adresou vaší kavárny. Vypadat může například takhle: kavarna.webmeeting.cz/jmenoaprijmeni/moderator. Z tohoto odkazu můžete vstoupit do místnosti ještě před stanoveným časem schůzky a vše připravit, případně být na telefonu a navigovat druhou stranu ke vstupu do virtuální místnosti.

5)V čase setkání účastník jen klikne na odkaz a automaticky vstoupí do místnosti.

A je hotovo. Jakmile vytvoříte první setkání, vše půjde hladce a vy můžete komunikovat denně formou videohovoru s vašimi blízkými.

Další návody k jednotlivým krokům najdete v sekci Blog. Pokud ještě nemáte WebMeeting, vyzkoušejte si setkání ZDARMA v rámci plné verze na 25 dní Webmeeting PRO, a dál postupujte podle návodu výše. Po vypršení 25denní zkušební lhůty vám už napořád zůstává přístup do vaší Kavárny, jen v omezeném režimu. Takže pro videohovor například s vaší babičkou ji můžete používat stále.

Přejeme mnoho příjemných setkání a kdyby se během setkání vyskytl nějaký online šotek, naše podpora v češtině je vám k dispozici: support@webmeeting.cz nebo na +420 603 911 660.

Přesvědčte se sami a vyzkoušejte si WebMeeting PRO zdarma na 25 dní!*

*) obsahuje i WebMeeting kavárnu pro 5 lidí navždy zdarma