Webmeeting provozovaný na serverech klienta – bezpečnost na 100 %

Komunikujete se svými klienty a obchodními partnery online? Asi snadná odpověď v dnešní době, že?

Řešíte kam a kudy „tečou“ data z vaší komunikace?

Vyžaduje povaha vaší činnosti tak trochu nedůvěru ke cloudovým systémům a k bezpečnostním certifikátům, které vydávají?

Chcete mít 100% jistotu, že vaše komunikace se netoulá nikde po internetunikdo ji neodposlechne?

Pokud jste si aspoň jednou odpověděli „ano“, pak pro vás máme řešení!

Naši online komunikační platformu Webmeeting totiž umíme umístit nejen do cloudového prostředí, kde ji běžně provozujeme, ale i přímo na servery našich klientů!

Tím se významně zvyšuje bezpečnost firemní online komunikace a její neodposlechnutelnost.

Data klientů a vlastně celá komunikace neopustí prostředí firmyklient tak získává absolutní kontrolu nad tím, co se v rámci používání Webmeetingu s jeho daty, komunikací či záznamy schůzek děje. 

Zkuste si vy sami upřímně přiznat, zda běžným cloudovým službám a jejich bezpečnosti věříte a nebo… máte zrnko pochybnosti a tak úplně jim nevěříte. A že by se vám hodilo 100% bezpečné řešení, na které se můžete spolehnout. Řešení, které je navíc cenově dostupné.

Zaujalo vás téma bezpečné firemní komunikace? Domluvte si schůzku s naším CEO Janem Vorlem!

A nebo si zatím vyzkoušejte Webmeeting PRO na 25 dní zdarma, ať si uděláte vlastní zkušenost s naší platformou.

Chcete vědět víc o bezpečné firemní komunikaci?

Pro koho je toto řešení vhodné?

Pro společnosti, kde se v rámci online komunikace sdělují informace, které by neměly proniknout k nepovolaným uším. Tam, kde se pracuje s citlivými údaji o klientech, s tajnými obchodními či průmyslovými informacemi apod. Může tedy jít o:

  • státní organizace a instituce
  • banky a finanční instituce
  • právní a advokátní firmy
  • bezpečnostní a detektivní agentury
  • obchodní společnosti, kde se realizují objemově velké obchody a zakázky
  • mezinárodní firmy, korporace a velké organizace
  • zdravotnická zařízení
  • další firmy zabývající se zpracováním osobních či jinak citlivých údajů

Tento seznam si neklade za cíl být kompletní, může vám však poskytnout vodítko, zda by hostování Webmeetingu přímo na vašich serverech pro vás mohlo být to pravé.

Jaké jsou další výhody provozování Webmeeting na vlastních serverech klienta?

Kromě absolutní vlády nad tokem dat z online komunikace, schůzek, porad apod. získává klient i větší pořádek (= systém) ve firemní online komunikaci. V téměř všech firmách existuje nejméně jedna online platforma pro komunikaci a to zvyšuje komunikační a procesní chaos. Navíc, mnoho z nich vyžaduje stažení klienta a to nemusí být ze strany správců firemní sítě (a tedy i bezpečnosti) podporováno.

Některé z nich neumí sami od sebe poslat automatická emailová připomenutí termínu online schůzky a to pak vede ke zdržení schůzek nebo dokonce k jejich odložení. A firmě tak utíkají peníze

Někdy může být i problémem jazyková bariéra. Stále ještě ne každý vládne angličtinou, která je mnohdy jediným uživatelským jazykem komunikačních platforem.

Nedá nám to, abychom znovu nezopakovali tu zásadní výhodu – komunikace, která probíhá na řešení umístěném na serverech klienta zajišťuje neodposlechnutelnost komunikace. Protože ta komunikace se prostě nedostane “mimo firmu”. A navíc… pokud se nedostane mimo firmu, tak se o té konkrétní komunikaci nikdo nepovolaný ani nedozví a tudíž ani nebude vědět, že by (hypoteticky) měl něco odposlouchávat. To vše Webmeeting provozovaný na serverech klienta řeší. A nejen to. Přečtěte si náš blogový článek, který představuje další výhody používání Webmeetingu na interních serverech klienta.

Kolik to stojí?

Cena za bezpečné komunikační řešení službou Webmeeting je rozdělena na dvě části.

Instalace na serverech klienta: 50 000,- Kč, jednorázový poplatek. Technické parametry na server klienta jsou: nainstalovaný systém Ubuntu 18 LTS, dostatečně výkonný procesor serveru (min. 8 jader), dostatečná konektivita do internetu, možnost virtualizace na serveru a samozřejmě, že server musí být zapojen do vnitřní sítě klienta.

Měsíční správa: 9 000,- Kč, měsíční poplatek. Zahrnuje bezpečnostní aktualizace systémů a další průběžné servisní práce.

Ze necelých sto tisíc ročně (po prvním roce je částka ještě nižší) klient získává zásadní bezpečnostní oddělení své firemní a obchodní komunikace od zbylého světa. Nikdo mimo jeho síť se nedozví, že konkrétní komunikace, online volání, online schůzka apod. probíhá a tedy ji ani nemůže odposlechnout.

To se ve světě citlivých dat, obchodních tajemství, průmyslové špionáže a neustále se zvyšující ochrany osobních údajů prostě hodí.

Jak získat toto řešení?

Rozumíme tomu, že toto téma je pro vás vysoce důležité a proto je vám k dispozici přímo náš CEO Jan Vorel, který s vámi probere vaše individuální potřeby a případné technické záležitosti.

Poznámka na závěr. Systém Webmeeting v základní „cloudové“ verzi je samozřejmě provozovaný s vysokými nároky na bezpečnost, kterou vyžadujeme i ověřujeme u našich poskytovatelů cloudových služeb. A rozhodně není potřeba v případě, že využíváte základní verzi Webmeetingu být nervózní z toho, co se děje s vašimi daty. Výše uvedené řešení jde jen o ten poslední krok dál a nabízí našim klientům, kteří potřebují mít kontrolu nad komunikací 100% ve vlastních rukou (ať už z důvodu vlastního dobrého pocitu nebo profesní nutnosti, bezpečnostních certifikátů apod.), řešení šité přímo jim na míru.