Novinky ve WebMeetingu – changelog

Aktualizace 4. 4. 2023 – nová funkce:

Mazání pořízených záznamů z Vašich on-line jednání je nově mnohem jednodušší.

Pokud chcete smazat záznam z některého z Vašich on-line setkání, otevřte Detail tohoto setkání a klikněte na nabídku [Smazat záznam?] nebo [Shlédnout nebo smazat záznamy]. Následně vyberte, který záznam chcete smazat, a ještě jednou potvrďte, že jste si opravdu jisti – smazání záznamu je totiž nevratné.

Pokud chcete smazat některý záznam z Vaší kavárny, přejděte v administraci na kartu Kavárna. Seznam zázamů i odkazy na jejich smazání najdete ve spodní části stránky. I zde je vyžadováno potvrzení, abyste si záznam náhodou nesmazali omylem.

Aktualizace 4. 11. 2022 – nová funkce: vícefaktorové ověření při vstupu účastníka na setkání

V administraci setkání, ve formuláři Další nastavení, můžete nově nastavit vyšší úroveň ověřování účastníků vstupujících na Vaše setkání. Aktuálně můžete využít ověření přes SMS nebo přes přístupový kód k setkání.

Ověření přes SMS funguje obdobně jako při autorizaci platebního příkazu v elektronickém bankovnictví – před vstupem na setkání musí účastník ještě opsat šestimístný kód, který je mu doručen přes SMS na jeho mobilní telefon. K fungování je tedy potřeba, aby měli účastníci v systému vyplněné svoje telefonní číslo. Do odvolání je tato služba WebMeetingu vč. zaslaných SMS zpráv pro všechny klienty zdarma. Současně došlo k vylepšení funkce pro importování účastníků, která nově umožňuje importovat i telefonní čísla.

Při ověření přes přístupový kód k setkání je účastník před vstupem do místnosti požádán zadat kód, který mu vhodným způsobem sdělil pořadatel setkání. Pro zachování principů vícefaktorové autentizace neposílejte tento kód účastníkům e-mailem společně s adresou (odkazem) pro přístup na setkání, ale použijte jiný, nezávislý komunikační kanál.

Aktualizace 2. 11. 2022 – dvě nové funkce: Rozšíření exportu přihlášených (xlsx) a vlastní stránka po skončení setkání

V tabulce Export přihlášených (xlsx), kterou si můžete stáhnout v administraci v Detailu setkání přes odkaz nad tabulkou přihlášených účastníků, naleznete nově také odkazy s jednotlivými přístupovými URL pro vstup na setkání a pro přístup k záznamu – obdobně, jako je vidíte v administraci pod ikonkami mikrofonu a „play“-šipky.

A druhá novinka: Ve formuláři Další nastavení u setkání nově můžete nastavit URL vlastní stránky, na kterou budou účastníci přesměrování po odchodu ze setkání. Pokud toto nové pole nevyplníte, budou přesměrováni, tak jako doposud, na standardní stránku s poděkováním za účast na setkání.

Aktualizace 1. 11. 2022 – nová funkce: Slideshow v přehrávači záznamů

Existující záznamy ze setkání můžete nyní dodatečně doplnit o slideshow – doplňující nebo marketingové informace, které se v nastavených časech budou zobrazovat v části prostoru běžícího přehrávače. Funkci můžete využít i pro doplnění Vašeho záznamu o výzvy k akci, každý slide totiž může obsahovat také odkaz na Váš projekt.

Jak taková slideshow vypadá v praxi se můžete podívat třeba na záznamu Cesta k úspěšnému webináři po 58. minutě. Pro více informací o této funkci kontaktujte obchod@webmeeting.cz.

Aktualizace 12. 10. 2022 – nová funkce: Záznamy ze setkání na šifrovaném disku

Pro ještě vyšší úroveň zabezpečení umožňuje nově aplikace WebMeeting ukládání záznamů ze setkání na šifrovaném disku. To zaručuje ochranu všech informací, které byly na Vašem setkání zaznamenány, a to i v nepravděpodobném případě, že by se nepovolaná osoba dostala k disku s Vaším záznamem. Pro více informací a aktivaci této funkce kontaktujte obchod@webmeeting.cz.

Aktualizace 12. 10. 2022 – nová funkce: Automatické mazání záznamů po nastaveném čase

Pořizujete záznamy ze setkání, abyste se k nim mohli ještě vrátit, ale na druhou stranu je nechcete uchovávat na věky věků? Aplikace WebMeeting umožňuje automatické mazání záznamů po nastavené době, třeba po 14, 30 nebo 90 dnech. Pro aktivaci této funkce se obraťte na obchod@webmeeting.cz

Aktualizace 3. 8. 2022 – nová funkce: 

Automatické nahrávání záznamů ze setkání? Nově můžete tuto funkci aktivovat pro každé setkání ve formuláři Další nastavení, v sekci Během setkání. Nestane se Vám tak, že byste důležité setkání zapomněli nahrát; nahrávání se spustí automaticky v okamžiku otevření virtuální místnosti.

Aktualizace 23. 6. 2022 – nová funkce: 

Statistiky návštěvnosti shlédnutí záznamů – u setkání si nově kromě statistik účasti na živém on-line setkání můžete nově zobrazit i statistiky shlédnutí záznamů z tohoto setkání.

Aktualizace 13. 6. 2022 – nová funkce: 

Vypínání výchozí prezentace v místnosti (platí pro naplánovaná setkání i pro kavárnu) – deaktivuje přednahrání výchozí prezentace při vytvoření místnosti. K čemu je to dobré: výchozí prezentaci nelze v otevřené místnosti už smazat, takže pokud žádnou prezentaci mít nechcete, třeba protože chcete na obrazovce více místa na webkamery, použijte toto nastavení. Vypínání výchozí prezentace se u plánovaných setkání nastavuje v „Další nastavení“, u kavárny v nastavení kavárny v administraci.

Aktualizace 7. 6. 2022 – nové funkce: 

Funkci přikládání přílohy ve formátu ICS k pozvánkám a zprávám k setkáním lze zakázat, a to pro jakoukoliv zprávu, případně pro všechny zprávy zvoleného setkání. 

Pro jednotlivou zprávu – ve formuláři v poli Nastavení: [x] neposílat ICS přílohu u této zprávy

Pro všechny zprávy setkání – ve formuláři Další nastavení, v poli E-mailové zprávy: [x] neposílat ICS přílohu u žádné ze zpráv  

Aktualizace 25. 5. 2022 – nové funkce:

– K pozvánkám a některým dalším e-mailovýcn zprávám o setkání se nově automaticky přikládá ICS příloha (záznam do elektronického kalendáře).

– Při vytváření nebo úpravě setkání lze nastavit předpokládanou délku setkání, tato slouží k informaci o délce setkání pro posluchače. Pole je nepovinné, není-li uvedeno, použije systém výchozí hodnotu.

Aktualizace 10. 5. 2022 – nové funkce:

U setkání pro veřejnost, na která se mohou účastníci sami přihlašovat, nebo u kterých se mohou účastníci sami přihlašovat k záznamu, lze nastavovat scripty pro analýzu návštěvnosti těchto stránek. Podporovány jsou Facebook Pixel, Google Analytics a Sklik. 

Funkce nastavení analytických scriptů je dostupná pouze pro službu Webmeeting PRO.
Nastavení se provádí ve formuláři Setkání – Další nastavení.

Aktualizace 4. 4. 2022 – nové funkce:

V seznamu posluchačů u setkání lze nově provádět tyto hromadné operace:

– Odhlásit všechny přihlášené on-line
– Odhlásit všechny přihlášené k záznamu
– Všechny přihlášené jen k on-line setkání přihlásit také ke shlédnutí záznamu

Hromadné odhlašování můžete využít mimo jiné po klonování setkání, pokud zamýšlíte odklonovat všechny atributy setkání, ale seznam posluchačů na nové setkání potřebujete prázdný.

Aktualizace 23. 3. 2022 – nové funkce:

Potřebujete-li dočasně využít rozšířené funkce technologie WebMeeting, můžete nově dočastně navýšit typ svého účtu nad rámec stávajícího tarifu.

Navýšení (upgrade) Vašeho účtu lze objednat na jeden měsíc a je zpoplatněno, cena odpovídá rozdílu ceny Vašeho stávajícího tarifu a vybraného vyššího tarifu.

Navýšení tarifu lze vždy o měsíc prodloužit. Jednou navýšený tarif lze dále navýšit, ale jen do konce období stávajícího navýšení. 

Potřebujete-li ale rozšířené funkce technologie WebMeeting trvale, přejděte na vyšší tarif v rámci svého předplatného.

Aktualizace 10. 2. 2022 – změna:

Upravili jsme názvy některých typů setkání – nyní uvidíte na první pohled, pro kolik účastníků je který typ setkání určený. 

Aktualizace 9. 2. 2022 – nová funkce:

Pokud se k setkání smí přihalšovat veřejnost a ke shlédnutí záznamu z něj také, v situaci, kdy lhůta k zapsání se k setkání již uplynula, nabídneme automaticky uživateli alespoň možnost zapsat se ke shlédnutí záznamu z tohoto setkání.

Tato automatická funkce není úmyslně dostupná v případě, že je dostupnost záznamu „dostupné i pro veřejnost (diváci se mohou sami přihlašovat)“ a dostupnost on-line setkání byla „dostupné i pro veřejnost + zveřejněno ve veřejném seznamu“.

Aktualizace 19. 1. 2022 – změna:

Pokud se posluchač zapisuje k setkání pro veřejnost v poslední půlhodině před začátkem nebo dokonce po začátku, nemusí čekat na odkaz ke vstupu na setkání ve svém emailu, ale přes tlačítko na potvrzovací stránce o přihlášení může přímo vstoupit do setkání nebo do čekárny.

Nová funkce je dostupná pro neplacená i placená setkání, pro zapsání se k záznamu se nic nemění.

Aktualizace 10. 1. 2022 – změna:

Na stránce pro přihlášení se k záznamu ze setkání se nově nezobrazuje datum konání tohoto setkání – ukázalo se, že pro část návštěvníků je tato informace matoucí. Pokud chcete datum konání původního setkání zveřejnit, uveďte ho prosím sami v popisu tohoto setkání. 

Aktualizace 8. 12. 2021 – změna:

Zvýšili jsme počet zpráv typu Follow-up (po konání setkání) a Follow-up po shlédnutí záznamu, které lze nastavit u jednoho setkání. 

Původně bylo možné nastavit dvě zprávy Follow-up (po konání setkání), nyní jsou to čtyři. Follow-up po shlédnutí záznamu byl původně možný jen jeden, nyní jsou k dispozici až tři.

Aktualizace 2. 12. 2021 – nová funkce:

Z administrace admin.webmeeting.cz lze objednávat export (vygenerování) existujícího záznamu do formátu mp4 ke stažení a dalšímu použití. Funkce je prozatím experimentální a do odvolání nezpoplatněná.

Aktualizace 18. 11. 2021 – změna:

Uživatelé s testovacím účtem (Trial) mohou nově využít funkci nahrávání ve své kavárně. Po expiraci účtu není funkce nahrávání dostupná.

Aktualizace 27. 10. 2021 – nová funkce:

K dosavadní funkci streamování videa ze setkání (např. na YouTube nebo Facebook) právě přibyla funkce Stramování z kavárny. Funkce se nastavuje v Nastavení kavárny, spouštění a ukončení streamování je automatické podle otevření/zavření místnosti s kavárnou, případně i manuální (v administraci, ve spodní části stránky s nastavením kavárny).