Jak být v kontaktu a efektivně řídit svůj tým v MLM?

Podnikání v MLM (síťový marketing/Multi Level Marketing/referenční marketing) má řadu specifik. Potřeba online komunikace je nyní nasnadě více než kdy dřív. WebMeeting PRO, který jsme „ušili na míru“ síťovému marketingu, jsme vám trochu představili již v článku WebMeeting PRO – podnikejte jednoduše. Ocení ho i řada dalších podnikatelů, kteří potřebuji efektivně komunikovat i se širším týmem.

Často právě týmová spolupráce je tím, proč lidé začínají se síťovým marketingem. Není to pouze o vás a také pouze na vás neleží veškerá rizika ani zisky. Je to na spolupráci s vaším týmem, vzájemné důvěře, schopnosti se motivovat a takzvaně táhnout za jeden provaz.

K tomu, aby tým dobře fungoval a měl vaši plnou podporu, je zapotřebí dobrá organizace, jasně dané cíle a dobrý systém komunikace. Právě ta komunikace, potkávání se, sdílení nadšení a příběhů je jeden z hnacích motorů tohoto podnikání, zejména ze začátku.

Osobní kontakt samozřejmě nic nenahradí. Ovšem online platformy jsou skvělé zejména, když mají členové týmu málo času nebo jsou z různých koutů republiky či světa. Čím snazší a méně komplikovanější je administrace platformy, na které komunikujete, tím příjemnější je se setkávat online.

WebMeeting PRO je ideálním nástrojem, který je komplexním řešením a zároveň administračně jednoduchým. K tomu všemu nabízí řadu dalších možností.

Co vám WebMeting PRO usnadní?

1)Online schůzky

Po vytvoření setkání pouze pošlete odkaz na e-mail konkrétnímu účastníkovi. Nic není třeba instalovat, nikam se nepřihlašujete. Jedním kliknutím na odkaz se dostanete do virtuální místnosti, kde máte k dispozici možnost sdílet obrazovku, individuální prezentaci, veřejný i soukromý chat a další možnosti.

2)Pravidelné online porady

Pravidelné porady jsou základ dlouhodobého podnikání v síťovém marketingu a zásadní podpora pro celý tým. U pravidelných porad je velkou výhodou funkce klonovat záznam. Nemusíte pokaždé schůzku vytvářet znovu. Jen změníte datum a čas a WebMeeting automaticky zbytek zařídí. Ušetří vám to čas a zbaví vás to rutinních administračních úkonů.

3)Webináře

Webináře jsou hojně využívané jako podpora produktu, vzdělávání nebo rozšiřují obzory a dovednosti členům týmu i jejich klientům. Pozvánku na webinář i připomenutí webináře si můžete přizpůsobit nastavením vlastní šablony. Nebo použijete již přednastavenou šablonu. Přes WebMeeting můžete snadno pořádat tzv. evergreen webinář a díky integraci s platební bránou i placené webináře pro různý počet účastníků.

Záznam z evergreen webináře můžete poslat konkrétnímu účastníkovi nebo zájemci. To se hodí, pokud obsahuje například rozšiřující informace, postup nebo nějaký bonus například pro váš tým nebo zákazníky.

4)Online školení

Každý účastník se přihlásí kliknutím na odkaz v e-mailové schránce. Není třeba se nikde registrovat, stahovat si aplikace nebo se přes hesla přihlašovat.

Pokud máte třeba systém navazujících školení pro nové členy týmu, oceníte možnost záznamu, který pošlete konkrétnímu účastníkovi nebo systém docházky, který vám prozradí, kdo má jaké školení za sebou a jak v rámci systému školení postupuje. Přesná evidence docházky se také hodí pro školení, na které jste například získali nějaké dotace a potřebujete vykázat evidenci účastníků.

5)Online přednášky

Opět jednoduše přes odkaz lze účastníky pozvat. Každou přednášku si můžete přizpůsobit od pozvánky, přes obsah i úvodní prezentaci, až po follow-up po skončení přednášky, kde můžete nabídnout další přednášku, produkty, služby nebo požádat o zpětnou vazbu.

6)Online konference

WebMeeting vám pomůže i s konferencí, kterých se z pravidla účastní i stovky lidí. Opět školení můžete individualizovat pomocí vašich šablon a prezentace. Tak, jako u online schůzky, webináře nebo školení i tady dostane automaticky každý účastník připomenutí 30 minut před začátkem konference. Můžete si nastavit až 3 připomenutí, která půjdou každému účastníkovi chronologicky před zahájením konference. V prvním můžete účastníky nalákat třeba na zajímavého hosta, v dalším poodhalit program a v posledním připomenout datum a čas konání. Forma i obsah jsou zcela na vás.

A jak WebMeeting využívají v praxi podnikatelé v MLM? David a Pavla Jelínkovi například takto:

„Děláme MLM již 14 let a máme ve své větvi několik tisíc partnerů v 9 zemích světa. V poslední době jsme vyzkoušeli několik systémů komunikace a Webmeeting je pro nás tím největším přínosem díky své jednoduchosti a možnostem. I po 14 letech podnikání s produkty pro zdraví a krásu, se nám povedl 46% meziroční nárůst obratů a to i v této nelehké době!

Hodně vděčíme právě našim fungujícím produktům, které umí strhnout lavinu obratů, tak ale i možnosti používání Webmeetingu, kde ve své online kavárně můžete uskutečnit svoji prezentaci včetně možnosti prezentačních videí. V menší místnosti se pak můžete setkat se svojí částí týmu, kde s nimi uděláte velice efektivní pracovní schůzku a ve větší místnosti pak živý online pro své obchodní partnery. Díky režimu nahrávání pak můžete natočit webinář, kde svůj streem můžete sdílet tisícům partnerů najednou v celé vaší organizaci. Webmeeting vřele doporučuji všem, kteří se v MLM chtějí posouvat dále a možná i do míst, o kterých nikdy ani nesnili.“

Pavla a David Jelínkovi

Nezávislí obchodní partneři 

LR Health & Beauty

S komplexní online platformou mohou být vaše online setkání a komunikace opravdu velmi efektivní, interaktivní a přínosná. Jak začít? Vyzkoušejte si WebMeeting PRO, přes zelené tlačítko pod textem, ZDARMA po dobu 25 dní. Po tuto dobu budete mít k dispozici plnou verzi, která obsahuje řadu dalších možností a funkcí, které se nám do článku nevešly. Sami se přesvědčte, co vše se dá s WebMeetingem v online světě zažít.

Přesvědčte se sami a vyzkoušejte si WebMeeting PRO zdarma na 25 dní!*

*) obsahuje i WebMeeting kavárnu pro 5 lidí navždy zdarma