6 věcí, které vám pomohou vybrat online nástroj

My u WebMeetingu stále sbíráme zkušenosti uživatelů a zpětnou vazbu od těch, kteří používají různé online platformy. Zjistili jsme, že mnohou uživatelů nepoužívá užitečné funkce prostě proto, že o nich neví nebo nemají čas si je vyzkoušet. A to ani v bezplatných tarifech. My to tedy shrneme za vás a ušetříme vám tak čas a možná i peníze 🙂

Kritéria uživatelů

Co jednomu připadá jako výhoda, druhého nemusí zajímat. Je však několik kritérií, podle kterých je dobré si pro začátek vybírat online platformu.

1)Jazyk

V posledním roce došlo k nárůstu používání online nástrojů a pro stále více lidí je rozhodující, zda je platforma v češtině nebo pouze v angličtině, případně v jiném jazyce. Je příjemné a efektivní mít například pro interní firemní komunikaci jednu platformu a celou v češtině. Pokud například pracujete v MLM a školíte, máte svůj tým nebo časté schůzky s klienty, platformu v češtině ocení každý váš klient. S takovou platformou s vámi zvládne online komunikovat i dítě nebo vaši prarodiče.

2)Počet účastníků

Je dobré vědět, jaký je maximální počet účastníků ideálně se zapnutou webkamerou dané platformy. To se hodí zejména, pokud pořádáte školení, webináře nebo online akce pro více lidí. Máte tak přehled, jaké jsou možnosti platformy a díky tomu dobře vše zorganizujete a účastníky navedete. Zároveň se vyvarujete možnosti, že se vám přihlásí více účastníků, než je aktuální verze aplikace schopná snést.

3)Nutnost instalace aplikace

Určitě si ověřte, zda si musíte nainstalovat do vašeho zařízení aplikaci, přes kterou můžete online hovor spustit, nebo stačí jen odkaz v e-mailu. Proč? Nutnost instalace další aplikace vás stojí čas, energii a odkazy, přes které schůzka funguje, bývají málo přehledné. Záleží na vás, ale jednoduchý odkaz v e-mailu bez nutnosti instalace a speciálního přihlašování vám ušetří čas a máte lepší přehled při opakovaných schůzkách. Za nás se vyplatí tento krok prozkoumat při výběru online platformy.

4)Čas

Zjistit si dobu, po kterou můžete online nástroj využívat v bezplatném tarifu, je také lepší předem. Ze zkušenost víme, že se v tomto bodě platformy někdy i zásadně liší. Rozmyslete si, na co a jak často online platformu budete využívat. Podle toho si zvolte tu nejlepší bezplatnou verzi nebo možná zjistíte, že se vám vyplatí i nějaká placená verze, ale ušetří vám měsíčně i desítky minut, tedy i nějakou tu kačku, jak se říká..

5)Nároky

Proč se vyplatí zjistit si, kolik dat platforma spotřebuje při zapnuté/vypnuté webkameře za jednu minutu/hodinu? Lépe odhadnete, jestli postačí mobilní zařízení na online schůzku či školení, nebo potřebujete počítač. Stejně tak v případě několika účastníků se zapnutou webkamerou předejdete například tomu, že vám dojdou mobilní data a vy budete muset přerušit třeba účast na důležitém školení.

6)Cena

Ta je důležitá pro každého, kdo pravidelně využívá online nástroje na komunikaci. Je dobré se zamyslet nad tím, zda vám stačí bezplatná verze, nebo se vyplatí používat jeden nástroj v celé firmě s dalšími výhodami například za měsíční poplatek. I pro jednotlivce doporučujeme tuto rozvahu udělat. Někdy používáme ze setrvačnosti jednu platformu v omezeném tarifu, aniž bychom se porozhlédli, zda se nám třeba nevyplatí placená verze, ale s funkcemi, které využijeme a oceníme.

Těchto 6 kritérií vám pomůže rychleefektivně si vybrat online platformu, která vyhovuje vašim potřebám. Samozřejmě potřebujete předem vědět, jaké jsou vaše nároky. Jinou verzi zvolíte, pokud potřebujete online řešení pro schůzky do 5 lidí a jinou například do firemního prostředí nebo pro pořádání webinářů

Přesvědčte se sami a vyzkoušejte si WebMeeting PRO zdarma na 25 dní!*

*) obsahuje i WebMeeting kavárnu pro 5 lidí navždy zdarma