Webmeeting pro školy – učebny on-line

Jste učitel, student či rodič? Nejspíš už víte z vlastní zkušenosti, že propojení školní výuky s digitálním světem přináší spousty výhod. Odevzdávání úkolů, tvorba skupinových projektů či rozesílání materiálů k výuce prostřednictvím internetu ulehčuje plnění školních povinností každý den. Tyto drobnosti pak bývají doplněny frontálním výkladem. Ale co když nemáte možnost se se studenty setkat osobně? Webmeeting nabízí virtuální učebny, v kterých najdete všechny funkce, které potřebujete k realizaci běžné výuky – studenti si nemusí nic instalovat, stačí mít internetový prohlížeč a odkaz, který jim umožní vstup do konkrétní třídy.

Základní služba, která vám zajistí plynulý provoz školy on-line se nazývá Webmeeting PRO Live. Jakmile si vytvoříte uživatelský účet, založíte on-line učebnu s jednoduchou adresou, do které pak už jen stačí pozvat vaše studenty. Ti si rozkliknou odkaz a budou rovnou přesměrováni do místnosti. A hodina začíná!

Funkce, které ve Webmeetingu naleznete jsou možnost nahrávání hodiny, sdílení obrazovky či vložení souboru ve formátu .pdf, .ppt, .odt, .otp, sdílené poznámky, ankety, vkládání videa, jednoduchý přehled prezence a mnohé další. Jakožto přednášející máte možnost udělovat a odebírat práva účastníkům – takže například můžete povolit mikrofon pouze studentovi, který se o slovo přihlásí, studenti vám můžou pokládat otázky v živém chatu. Pokud pracuje třída na skupinových projektech, můžete místnost rozdělit na vícero malých týmů, které tak budou mít klid na práci.

Jak již bylo zmíněno, Webmeeting je ryze internetová aplikace, takže nemusíte nic stahovat, přihlásíte se na počítači i v mobilu. Webmeeting PRO Live je ideální volbou pro školy, společně s doplňkovými paralelními kanály. Paralelní kanály umožňují provoz několika místností (tříd) naráz. Pro malou školu většinou stačí kanály tři, každý po 923 Kč na měsíc. Více informací o jednotlivých službách též v Ceníku.

Webmeeting je celý v češtině, nabízí i českou technickou podporu – obsluha virtuální místnosti je ale natolik intuitivní, že ji pravděpodobně ani nebudete potřebovat. Chcete si vyzkoušet, jak může vaše hodina on-line vypadat? Vstupte zde do místnosti, kde si můžete většinu funkcí, o kterých jsme na předchozích řádcích mluvili, otestovat na vlastní kůži. Pokud se nejdříve se službou chcete opravdu důkladně seznámit, nabízíme zkoušku všech funkcí na 25 dní zdarma. Těšíme se, že vám Webmeeting zjednoduší práci!